Loading...
Lokalizacja wpisu:  Strona główna  >  Opony zimowe  >  Aktualny artykuł

Nowości – zima 2018/2019 – Michelin Alpin 6

Przez   /  17 sierpnia 2018  /  Brak komentarzy

    Wydrukuj       Email

Michelin Alpin 6 to opony zimowe klasy Premium powstałe z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie, również w przypadku, gdy opony są zużyte. Mówiąc zużyte mam na myśli głębokość bieżnika na poziomie ogranicznika sugerującego potrzebę wymiany na opony nowe.

Przeprowadzone testy dowiodły, że zużyte opony posiadają właściwości jezdne na bardzo przyzwoitym poziomie nawet na ośnieżonej lub mokrej nawierzchni. Względem konkurencyjnych modeli opon klasy Premium, np. opony zimowe 205/55R16 Goodyear Ultra Grip 9 lub Dunlop Winter Sport 5, droga hamowania w przypadku Alpin 6 była znacząco krótsza – nawet do 5,9 m. Te niesamowite właściwości udało się uzyskać dzięki zastosowaniu technologii Michelin Evergrip. Bieżnik został skonstruowany w taki sposób, aby jak najdłużej zachowywać najlepsze możliwe parametry jezdne. Rowki na bieżniku otwierają się i rozszerzają wraz z coraz większym zużyciem opony.

Przy tych wszystkich niewątpliwych zaletach opony Michelin jak zawsze są bardzo żywotne. Są również ciche i komfortowe. Michelin Alpin 6 posiadają oznaczenie 3PMSF (3 Peak Mountain Snowflake), typowe dla opony zimowej z najwyższej półki.

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *