Loading...
Lokalizacja wpisu:  Strona główna  >  Opony zimowe  >  Aktualny artykuł

Felgi i opony idealne na zimę

Przez   /  24 września 2019  /  Brak komentarzy

    Wydrukuj       Email

Wielu kierowców coraz częściej przekonuje się do opon całorocznych. Perspektywa niewymieniania opon co pół roku, oszczędności z tym związane oraz uniknięcie czekania w niekończących się kolejkach jest kusząca. Jednakże opony wielosezonowe, które teoretycznie nadają się na każdą nawierzchnię i każdą pogodę, w rzeczywistości ich przydatność jest mocno ograniczona. Wystarczy, że śnieg sypnie mocniej, na drodze pojawi się „szklanka” lub też postanowimy pojechać zimą w góry…

Bezwzględnie zalecamy zaopatrzyć się w typowe opony zimowe – najlepiej razem z felgami. Powinniśmy celować w jak najmniejszy możliwy do zastosowania w naszym samochodzie rozmiar (średnicę kół). W większości aut są to 15″ lub 16″, ale pamiętajmy, żeby zaczerpnąć porady specjalistów w tej dziedzinie – zachęcamy do odwiedzenia strony: sprzedaż opon Warszawa. Nie raz dochodziło do pomyłki, gdzie próbowano zamontować felgi mniejsze niż było to możliwe. Oczywiście główną przeszkodą były duże zaciski hamulcowe. Nie musimy ograniczać się do felg stalowych, jeżeli zależy nam na wyglądzie samochodu, to warto rozważyć felgi aluminiowe Warszawa z lakierem zimowym. Warto przyjrzeć się takiej marce jak Dezent, ewentualnie Alcar.

Opony zimowe idealne na zimę to każde opony oznaczone jako ZIMOWE – nie bierzmy pod uwagę wynalazków takich jak opony całoroczne. Nawet najtańsza ekonomiczna opona zimowa poważanej marki będzie lepsza niż najlepsza opona wielosezonowa. Na sezon 2019/2020 polecamy takie marki jak Dębica, Nokian, Kleber, Dunlop, Michelin. Są to wyjątkowo dobre opony zimowe w swojej klasie.

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *